KSČM Ústecký kraj

www.kscm-usteckykraj.cz

Prosperující kraj, spokojení občané Chceme, aby kraj sloužil občanům
Napište nám Úvodní stránka Vypnout styly

Aktuálně

28.8.2017

Vatra k SNP

V sobotu 26. srpna se na koupališti v Duchcově konala 24. Vatra k 73. výročí SNP. Význam SNP připomenul předseda MV KSČM Duchcov Petr Kňourek.

celý článek »


24.7.2017

Ing. Jaroslav Kohout

V podzimních volbách 2017 (20. - 21.10.2017) kandiduji v Ústeckém kraji, na kandidátce KSČM do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V krátkosti Vám představím sebe, své osobní priority i vize, které bych chtěl velmi rád v této veřejné funkci prosadit.

celý článek »


24.7.2017

Ing. Jaroslav Kohout

PLNĚNÍ SLIBŮ JE MOJÍ PRIORITOU S LIDMI PRO LIDI

celý článek »


24.7.2017

Volební anketní otázky

Ing. Jaroslav Kohout

celý článek »


24.7.2017

Ing. Josef Šenfeld

DŮSTOJNÝ ŽIVOT PRO VŠECHNY

celý článek »


starší příspěvky »

Ing. Jaroslav Kohout

24.7.2017 15:17

V podzimních volbách 2017 (20. - 21.10.2017) kandiduji v Ústeckém kraji, na kandidátce KSČM do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V krátkosti Vám představím sebe, své osobní priority i vize, které bych chtěl velmi rád v této veřejné funkci prosadit.

 

Jsem si vědom odpovědnosti v případě mého zvolení za poslance naší vlasti.

Narodil jsem se v roce 1971 v Ústeckém kraji.  Byl jsem vychován v duchu sociálního cítění a pomoci druhým. Jsem otcem dvou dcer (23, 17) a syna (5) let. Střední školu jsem ukončil v roce 1989. V roce 1992 jsem ukončil základní vojenskou službu a následně jsem nastoupil k Policii České republiky, kde jsem pracoval 19 let v různých funkcích. Při zaměstnání jsem vystudoval Bakalářský stupeň Vysoké školy na Policejní akademii České republiky v bezpečnostně právním směru. Zastával jsem zastupitelské funkce v samosprávě města Klášterce nad Ohří a následně jsem zde pracoval 3 roky jako tajemník tohoto úřadu. Ve vyšším územním samosprávním celku jsem dlouhodobým členem Dopravní komise Rady Ústeckého kraje. V současné době jsem pedagogickým pracovníkem - vychovatelem ve Věznici Všehrdy. V tomto roce jsem dostudoval Magisterský stupeň vzdělání na VSFS Praha v oboru Veřejná správa a Ekonomie. Členem KSČM jsem od roku 2010. S odstupem času musím uznat, že před rokem 1989 mnohé řízení naší země, zejména z pohledu sociálních jistot, obrany země, bezpečnosti, zahraniční politiky, zdravotnictví, služeb a dalších oblastí bylo zcela věcné a na vysoké odborné úrovni. Tuto skutečnost lze doložit mnohými fakty, které se opět zavádějí nebo jsou již zavedeny, jen se jinak pojmenovaly. Případně jsou společností a občany vyžadovány. Osobně vnímám skutečnost, že v dnešní době jsou v řadách „komunistů\" slušní lidé, kteří chtějí poctivě pracovat a napravit činy svých předchůdců. Jako důkaz slouží krajská regionální politika v Ústeckém kraji, která nemá druhé volební období žádné korupční kauzy a politické vedení kraje je uznáváno samotnou většinovou veřejností.

Přátelé, sympatizanti a občané, pojďte prosím k volbám, hrdě volte KSČM.

Moje charakteristika

Těžko se budu sám charakterizovat. Jsem velice ctižádostivý a snažím se hodně tvrdě pracovat. Tvrdá práce, skromnost a pomoc druhým je základním pilířem charakteru člověka, a to bylo také motto v naší rodině. Vždy jsem se snažil vše dělat tak, jak se říká na plný plyn, pomáhat ostatním a ještě udělat i něco navíc.

Celosvětový mír - svět bez válek a terorismu - bezpečnost

Evropa bezpečnější s jednotnými kroky proti terorismu, zastavení migrační krize a odmítání vnucovaných kvót přerozdělování běženců. V České republice má každý občan právo cítit se bezpečně a je nutné proto učinit všechny možné kroky.

Funkční bezpečnost, akceschopné bezpečnostní sbory a složky integrovaného záchranného systému.

Ekonomické zajištění bezpečnostních hasičských, vězeňských, vojenských a záchranářských složek v podobě kvalitního a moderního vybavení i výstroje. Garantovaný růst mezd. Zrušení neplacených balíčkových hodin a přesčasové hodiny řádně proplácet.

Boj proti drogám uvedených na seznamu návykových látek

Tvrdé a důsledné kroky v boji proti drogové problematice s nulovou tolerancí. Vyšší tresty a účinné trestní řízení proti výrobcům, distributorům, ale i uživatelům drog. (Příklad: Povinné testování řidičů motorových vozidel při dopravní kontrole s ohledem na ovlivnění rozhodovacích schopností).

Pravidelná valorizace důchodů

Státem garantovaná a důstojná pravidelná každoroční valorizace důchodů, podle skutečných základních životních potřeb seniorů. Důstojné stáří za celoživotní pracovní aktivitu.

Minimální mzda na evropský průměr

Právo na práci - za poctivou práci náleží spravedlivá odměna na evropské úrovni. Zvýšení minimální mzdy na evropský průměr = cca 16.500,- Kč.

Podpora mladých rodin - rodina základ společnosti

Podpora rodin s dětmi a porodnost. První pracovní uplatnění, dostupnost bydlení, novomanželské půjčky. Podpora matek samoživitelek - garantované výživné státem a vymáhání od povinných plátců.

Zajištění zdravotní a sociální péče

Státem garantovaná, bezplatná základní i pohotovostní lékařská péče, bezplatné a povinné očkování dětí, zrušení 3 dnů neplacené nemocenské, pro nádorové a chronické onemocnění (rakovina, cukrovka a další) bezplatné léky a nezbytné zdravotní potřeby. Stabilní, účinné a dostupné sociální služby pro zdravotně handicapované a zdravotně postižené.

Podpora školství a vzdělání

Garantovaný růst mezd ve školství, povinné odborné vzdělávání pedagogických pracovníků s novými pedagogickými trendy ve společnosti a návrat vnímání učitele jako autority. Rozvoj speciálního školství a zásadní přehodnocení inkluze.

Omezení byrokracie

Zásadní omezení přebujelé národní i bruselské byrokracie. Chránit národní i regionální zvyklosti, národní zemědělství, národní kuchyni a podobné vlastenecké aktivity. STOP zákonům omezující demokracii a svobodné rozhodování.

Státní majetek

Obnovení strategického vlastnictví podniků státem v klíčových ekonomických oblastech ekonomiky a infrastruktury (například vodní, energetické, dopravní). Důsledná inventura prodeje státního majetku. Zastavení dalšího rozprodeje majetku naší vlasti, nepromlčitelnost privatizačních podvodů a zamezení odlivu zisků do zahraničí.

V případě slušné a věcné diskuse, jsem připraven odpovědět na Vaše dotazy a kdykoliv se s Vámi setkat.

Váš kandidát za KSČM v Ústeckém kraji

Ing. Jaroslav Kohout

 


© KSČM ÚSTECKÝ KRAJ - všechna práva vyhrazena
Code & HTML © Ing. Martin Žaloudek     Design & HTML © Roman Novotný